• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 176
   کد: 167161
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات همدان:

   هوشمندسازی نیازمند فرهنگ‌سازی است


   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کلان‌شهر همدان گفت: موضوع هوشمندسازی در کشور ما یک موضوع نوپاست که نیازمند فرهنگ‌سازی است.
   smartexpo.mashhad.ir
    
   رضا عسکری، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات همدان در گفت و گو با ستاد خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند افزود: متاسفانه بسیاری از شهروندان ما از فواید هوشمندسازی اطلاع ندارند و باید با آموزش و تکرار این قبیل موضوعات در سطح شهرها، مردم را با این موضوعات آشنا کرد.
   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهر همدان در ادامه گفت: محیط هوشمند، شهر هوشمند، حمل و نقل هوشمند، اقتصاد هوشمند، محیط زیست هوشمند و شهروند هوشمند همه از ارکان هوشمندسازی هستند که برای رسیدن به آن‌ها نیاز به ادغام و هماهنگی تمام دستگاه‌ها داریم.
   وی افزود: در فرایند هوشمندسازی تمام خدمات از درمان گرفته تا آموزش، همه به شکل هوشمند و غیرحضوری انجام می‌شود که رسیدن به این مرحله نیازمند جمع‌آوری و پردازش اطلاعاتی است که در تمامی ارگان‌ها وجود دارد. با دسترسی به اطلاعات می‌توانیم خدمات الکترونیکی کاملی را در اختیار شهروندان قرار دهیم. این هماهنگی در بسیاری از شهرهای جهان رخ داده و مزایای بسیاری را در اختیار شهروندان قرار داده است.
   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کلان‌شهر همدان گفت: با افزایش خدمات الکترونیکی، کیفیت زندگی نیز افزایش خواهد یافت و با کم شدن هزینه‌ها و آلاینده‌ها و صرفه‌جویی در زمان، دستاوردهای بسیاری برای شهر، شهرداری و شهروندان ایجاد خواهد شد.
   عسکری در ادامه در ارتباط با نقش استارتاپ‌ها در مدیریت شهری خاطرنشان کرد: فعالیت این گروه‌ها بسیار مفید و ارزشمند است اما نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند؛ چراکه در تغییر نگرش به فناوری اطلاعات در جامعه و فرهنگ‌سازی آن نقش موثری داشتهاند.
   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کلان‌شهر همدان افزود: در نمایشگاه مشهد چنانچه از استارتاپهای دیگر شهرها نیز دعوت شود و از ایدههای نو و جوان‌گرایانه‌ای که تازه پا به عرصه گذاشته‌اند حمایت شود، اتفاق موثر و مثبتی رخ خواهد داد. بسیاری از این گروه‌ها از نظر مالی وضعیت چندان مساعدی ندارند. امیدوارم به شکلی حمایت شوند که در میدان رقابت بتوانند حضور یابند و دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند.
   تعداد بازدید: 176
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر