• چهارشنبه،31 شهریور 1400
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 82
   کد: 166009
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد:

   لازمه حذف فساد، شفاف‌سازی است

   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فساد در فضاهای نامشخص و مبهم اتفاق می‌افتد. لازمه حذف فساد شفاف‌سازی است و شورای پنجم به شدت بر روی این موضوع تأکید دارد و کارگروهی را نیز در همین زمینه تشکیل داده‌ است که فعالیت‌ها در این زمینه را بررسی می‌کند.
    لازمه حذف فساد، شفاف‌سازی است
    
   احمد نوروزی در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری این نمایشگاه اظهار داشت: شورای اسلامی شهر در پنجمین دوره، که یکی از شعارهای آن شهر شفاف است، از ابتدای شروع فعالیت سعی کرد مصوبات مختلفی را برای شفاف‌سازی داشته باشد که یکی از آنها سامانه «فاش» است که شهرداری را ملزم کرد تمام اطلاعات مربوط به مناقصات، مزایدات و معامله‌های خود را در این سامانه ثبت کند.
   وی افزود: این امر سبب می‌شود که شهروندان از اطلاعات مربوط به این حوزه مطلع شوند. از سوی دیگر عموم مردم و بویژه رقبا می‌توانند بر این فرایندها نظارت داشته باشند و به مسئولان بازخورد بدهند. این امر سبب افزایش نظارت عمومی می‌شود و از طرفی بازار رقابت را نیز گرم خواهد کرد. 
   نوروزی تصریح کرد:اگر اطلاعات و دسترسی‌ها در اختیار همه شهروندان قرار گیرد، فساد شکل نخواهد گرفت.
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد همچنین با اشاره به حضور چشمگیر استارت‌آپ‌ها در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند گفت: امروزه فناوری‌های نوین لازمه تمام فعالیت‌ها شده است چراکه با تسهیل انجام امور، بستر مناسب را برای رشد و توسعه فعالیت‌ها فراهم می‌کند.
   وی تصریح کرد: استارت‌آپ‌ها قادرند به رونق کسب و کار و رونق آنها کمک کنند؛ می‌توانند در فضای مجازی برای گسترش مشاغل خانگی مؤثر واقع شوند. و یا در زمینه بهبود فعالیت‌هایی که در شهرداری صورت می‌گیرد مفید باشند و یا به افزایش شفافیت در سازمان بزرگی مانند شهرداری کمک کنند.
   نوروزی با ارزیابی مثبت از شرایط فعلی کشور در این زمینه اظهار کرد: استارت‌آپ‌ها در سطح کشور رشد بسیار خوبی داشته‌اند و کمک بسیاری به کاهش هزینه‌ها و ارائه خدمات بهتر کرده‌اند.
   وی اذعان کرد: نمونه شاخص آنها را در حوزه حمل و نقل و تاکسی‌های اینترنتی می‌بینیم که سبب شده شهروندان با نرخ کمتری از خدمات آنها استفاده کنند چراکه هزینه‌های خدمات را بسیار کاهش داده‌اند و بهره‌برداری بهینه از خودرو را اجرایی کرده‌اند. در نتیجه ضمن ایجاد فضای رقابتی، شاهد کنترل بازار و کاهش قیمت‌ها در زمینه حمل و نقل شهری هستیم.
    
   تعداد بازدید: 82
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر