• چهارشنبه،31 شهریور 1400
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 75
   کد: 165997
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   شهردار مشهد:

   مشهد بیشترین استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و استارت‌آپی را در سطح کشور داشته است

   شهردار مشهد در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند گفت: شهر مشهد در میان تمامی شهرهای کشور برترین عملکرد و بیشترین استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و استارت‌آپی را داشته است.
   مشهد بیشترین استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و استارت‌آپی را در سطح کشور داشته است

    

   محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند، اظهار داشت: هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند به نحو مطلوب برگزار شده و با استقبال خوبی هم از سوی مردم مواجه شده است. با برگزاری این نمایشگاه 5 روزه، فضاهای رقابتی خوبی در دوره‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت ایجاد می‌شود.

   وی افزود: ما در شهر هوشمند به دنبال هوشمندسازی شهری و استفاده از ظرفیت نخبگان و استارت‌آپ‌ها بوده و ایجادکننده بستر هستیم. دو مجموعه سازمان فاوا و مرکز نوآوری شهرداری مشهد آماده حمایت از این گروه‌ها هستند.

   شهردار مشهد با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهری پایتخت معنوی ایران، خاطرنشان کرد: مشهد با اقتصاد قوی‌ای که دارد بستر مناسبی برای هوشمندسازی بوده و با لحاظ کردن شهروندان و زائران، شاهد حضور نیمی از ایرانیان در این شهر مقدس در طول سال هستیم و باید از این ظرفیت‌ها در حوزه رشد و توسعه شهری بهره‌مند شویم.

    

   کلایی تصریح کرد: مدیریت شهری مشهد برای ایجاد شهر هوشمند از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد و در این راستا از دانش و ظرفیت نخبگان نیز بهره‌مند خواهیم شد. این نمایشگاه نیز با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مختلف به‌خصوص استارت‌آپ‌ها دایر شده است.

   وی تأکید کرد: در سطح کشور کلان‌شهرها و شهرهای کوچک و بزرگ زیادی در مسیر هوشمندسازی حرکت کرده‌اند، اما در میان تمامی این شهرها، مشهد برترین عملکرد و بیشترین استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و استارت‌آپی را داشته است. ما با راهبردهای جدی‌ای که در این رابطه داریم قطعاً شاهد دستاوردهای بسیار خوبی خواهیم بود و خبرهای خوش آن را در آینده‌ای نزدیک خواهید شنید و رشد ملموس‌تر آن را در یکی دو سال آینده شاهد خواهیم بود.

    

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر