• چهارشنبه،31 شهریور 1400
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 76
   کد: 165994
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات:

   مشهد ظرفیت اقتصادی و نیروی انسانی خوبی برای تحقق شهر هوشمند دارد

   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مشهد ظرفیت اقتصادی و نیروی انسانی خوبی برای تحقق شهر هوشمند دارد.
   مشهد ظرفیت اقتصادی و نیروی انسانی خوبی برای تحقق شهر هوشمند دارد

    

    

   به گزارش ستاد خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند، دکتر آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مراسم رونمایی از پروژه های هوشمند سازی شهرداری مشهد، در هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند گفت: مشهد ظرفیت اقتصادی و نیروی انسانی خوبی برای تحقق شهر هوشمند دارد. مدیریت شهری می‌تواند وظایف خود را در بستر شهر هوشمند بهتر پیگیری کند.

   محمدجواد آذری جهرمی بیان کرد: شهر هوشمند از دو جهت حائز اهمیت است. یکی اینکه شهر مشهد ویترین جمهوری اسلامی است. عموم توریست‌های خارجی اولین مواجهه‌شان با ایران در شهر مشهد روی می‌دهد. همچنین هوشمند بودن شهر مشهد می‌توانند مشاغل متعددی برای فعالان حوزه اینترنتی ایجاد کند. هوشمندسازی مدیریت شهری یکی از پروژه‌های بزرگ اشتغال‌زایی را شامل می‌شود.

   وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اشاره به فعالیت‌های توانمندان حوزه فن‌آوری گفت: استارت‌آپ‌های قابل تقدیری از مشهد برخاسته و هم‌اکنون با کیفیت خوبی در حال کار هستند.

   وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات خطاب به مدیران شهری مشهد گفت: اگر ساختمانی با استانداردهای هوشمندسازی در این شهر ساخته شود باید از سوی شهرداری تخفیف‌های قابل توجهی دریافت کند. چراکه درآمد خدمات شهری با تحقق هوشمندسازی در آینده بیشتر خواهد شد.

   وی در همین بخش ادامه داد: مقررات‌گذاری و تسهیل‌گری باید از طرف شورای شهر انجام شود و تحقق آن بر عهده فعالان حوزه فناوری و استارت‌‌آپ‌هاست.

   آذری جهرمی با تأکید بر توانمندی‌های شهر مشهد برای تحقق ایده شهر هوشمند گفت: شایسته است مردم به نحو ملموس احساس کنند که شهر هوشمند چه خدمتی به آن‌ها ارائه می‌کند و در این مسیر چه میزان توسعه‌ اتفاق افتاده است.

   وی خواستار شکست انحصارگرایی در استفاده از داده‌های شهر شد و افزود: بحث هوشمندسازی مدیریت شهری با تصدی‌گری آن توسط مدیریت شهری به جایی نمی‌رسد. انحصارگرایی با تحقق شهر هوشمند دو موضوع متضاد است. اطلاعات سرمایه ملی کشور است و باید به شفافی در خدمت مردم و فعالان هوشمندسازی شهر قرار گیرد.

    

   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر