• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 70
   کد: 165978
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی:

   زیرساخت هوشمند، بنیان لازم را برای همه‌ راه حل‌های هوشمندانه فراهم می‌کند

   سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: استفاده‌ مؤثر و بهینه از منابع و سیستم‌های هوشمند اهمیت زیادی دارد و زیرساخت هوشمند، بنیان لازم را برای همه‌ راه حل‌های هوشمندانه فراهم می‌کند.
   زیرساخت هوشمند، بنیان لازم را برای همه‌ راه حل‌های هوشمندانه فراهم می‌کند

    وحید قربانی در حاشیه بازدید از هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند، اظهار داشت: شهر هوشمند به شهری گفته می‌شود که بر اساس آخرین نظریه‌های تکامل یافته مدیریت شهری، بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دارای ۶ معیار حکم‌روایی هوشمند، شهروند هوشمند، محیط زندگی و کار هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و انرژی هوشمند باشد.

   وی افزود: شهر هوشمند یک منطقه شهری است که از انواع مختلف سنسورهای الکترونیکی برای جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل آنها استفاده می‌کند. این اطلاعات برای مدیریت دارایی‌ها و منابع شهری کارآمد است و این پروسه، شامل اطلاعات جمع‌آوری شده از شهروندان، دستگاه‌ها و منابع شهری است که پردازش، تجزیه و تحلیل می‌شود تا به نظارت و مدیریت ترافیک و حمل و نقل، نیروگاه، آب، زباله، سیستم‌های اطلاعاتی و مدارس و کتابخانه‌ها و بیمارستان‌ها و دیگر خدمات اجتماعی کمک کند.
   سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه ایده شهر هوشمند، ادغام فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و دستگاه‌های مختلف متصل به شبکه (اینترنت اشیاء یا IOT) بوده است، خاطرنشان کرد: تکنولوژی شهر هوشمند اجازه می‌دهد تا مقامات یک شهر با جامعه و زیرساخت‌های شهری و نظارت بر آنچه اتفاق می‌افتد و آنچه که در حال تحول است، تعامل مستقیم پیدا کنند.
   قربانی تصریح کرد: از آنجا که شهر‌ها جمعیت زیادی را در آینده جذب می‌کنند، بنابراین استفاده‌ موثر و بهینه از منابع و سیستم‌های هوشمند اهمیت زیادی دارد و زیرساخت هوشمند بنیان لازم را برای همه‌ راه حل‌های هوشمندانه فراهم می‌کند.
   وی تأکید کرد: با استفاده از تکنولوژی‌های جدید برای تبدیل داده خام به اطلاعات می‌توان برنامه‌ریزی‌های شهری و منطقه‌ا‌ی انجام داد تا برای نیاز‌هایی که در آینده به‌وجود می‌آید مناسب باشند؛ همچنین سیستم‌های فعلی را می‌توان با تحلیل داده‌ها، الگو‌های ترافیک و سیستم‌های ردیابی بهبود داد.
    
   • هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند/ 12 تا 16 دی‌ماه / نمایشگاه بین‌المللی مشهد/ سالن فردوسی
   • http://smartexpo.mashhad.ir
   • @smartcityexpo
   تعداد بازدید: 70
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر