• چهارشنبه،31 شهریور 1400
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 72
   کد: 164987
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳
   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک:

   هوشمندسازی شهرها نیازمند حمایت تمامی ارگان‌هاست

   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک گفت: هوشمندسازی شهرها نیازمند حمایت تمامی ارگان‌هاست و نباید این مسئولیت را تنها متوجه شهرداری دانست.
   هوشمندسازی شهرها نیازمند حمایت تمامی ارگان‌هاست

   ابوالفضل عسگری، سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک در گفت و گو با ستاد خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند افزود: در یکی دو سال گذشته یکی از موضوعات جدیدی که در شهرداری‌ها مطرح شده است بحث هوشمندسازی شهرها است که این موضوع تنها در مدیریت فاوای شهرداری نباید دنبال شود بلکه تمامی ارگان‌ها و نهادها باید در این موضوع سهیم و دخیل باشند.

   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اراک در ادامه گفت: در بحث هوشمندسازی تعریف و محورهای زیادی وجود دارد که در آن تمامی موضوعات و فعالیت‌ها دخیل و سهیم است؛ از اقتصاد گرفته تا آب و هوا که همگی در مقوله هوشمندسازی گنجانده می‌شوند که باید از حداکثر ظرفیت‌های موجود در شهرها برای مدیریت آن استفاده شود.

   عسگری خاطرنشان کرد: در بحث هوشمندسازی فقط به الکترونیکی کردن کارها نباید توجه کرد بلکه در کنار آن باید به موضوعاتی مانند بروزرسانی، تعریف دیتا و تصمیم‌گیری نیز توجه داشت.

   وی افزود: هوشمندسازی به روند فعالیت‌ها کمک قابل توجهی می‌کند و در کنار افزایش کنترل و نظارت، کاهش هزینه‌ها را در بر دارد؛ اما در کنار این فواید باید به نکات منفی و مضرات آن نیز توجه شود؛ چراکه با توسعه شهرهای هوشمند، روستاها و شهرهای کوچک کم‌کم از بین می‌روند و تمایل افراد به زندگی در این شهرها افزایش می‌یابد.

   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک گفت: باتوسعه شهرنشینی چنانچه به سمت هوشمندسازی حرکت نکنیم، نمیتوانیم پاسخگوی نیازهای شهروندان باشیم؛ اما در کنار آن لازم است دولت هوشمند و زیرساخت‌های هوشمند در روستاها و شهرهای کوچک نیز ایجاد شود تا به موضوعاتی مانند کشاورزی صدمه وارد نشود.

   عسگری افزود: هوشمندسازی در درازمدت بر همه جوانب ما به‌ویژه فرهنگ اثر خواهد گذاشت و فناوری و مدرنیته وارد سبک زندگی مردم خواهد شد که نیاز است این مقوله نیز در سیاست‌گذار‌یها مدنظر قرار گیرد و فعالان این حوزه به آن توجه داشته باشند. چنانچه ما با حفظ اصالت و فرهنگ به سمت هوشمندسازی حرکت کنیم و برپایه آن به سمت زندگی فناورانه برویم، جامعه‌ای سالم و عاری از مشکلات اجتماعی بر پایه مدرنیته خواهیم داشت.

   سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک در ارتباط با حضور استارتاپ‌های پیشرو و شناخته شده در نمایشگاه مشهد گفت: چنانچه حضور این استارتاپ‌های بزرگ صرف معرفی باشد، جذاب و ثمربخش نیست؛ بلکه باید در کنار استارتاپ‌هایی که در حوزه‌های فناورانه و شهری فعالیت داشته‌اند حضور داشته باشند و پیشنهادات جدید و تازه ارائه دهند، تا برای مخاطب نمایشگاه و مدیران نتایج بهتری در بر داشته باشد.

   عسگری خاطرنشان کرد: اینکه فقط استارتاپ‌ها در نمایشگاه کانتر داشته باشند به نظرم جالب نیست و بهتر است در کنار ارائه پیشنهادهای فناورانه برای شهرها، جشنواره‌ها و مسابقاتی نیز برگزار و از ایده‌های برتر تقدیر شود.

    

   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر